Audyt Boss Branding: Pytania do samodzielnej analizy profilu oraz aktywności na LinkedIn dla Liderów.

Jak sprawić, aby inni chcieli z nami pracować zanim nas poznają? Czy można i czy warto dać się poznać w mediach społecznościowych?

  • 69% pracowników oczekuje od swoich przełożonych obecności w social media, bo oni już tam są i chcą ze swoimi szefami rozmawiać.

  • Co drugi Millenials szuka informacji o potencjalnych nowych przełożonych w Internecie. Co piąty widząc aktywnego Prezesa w social media czuje się zachęcony do aplikowania.

  • Klienci też przyznają, że widoczny lider organizacji uwiarygadnia markę. Wzmacnia zaufanie do produktów i usług firmy.

Od mediów społecznościowych nie ma już odwrotu. szczególnie po 2020 roku, kiedy bycie na LinkedIn zmieniło się w życie. Nawiązywanie kontaktów, networking, relacje z pracownikami i pracodawcami, rozmowy z klientami, wszystko przeniosło się w przestrzeń wirtualną. I to jest dobra wiadomość.

Dobra wiadomość dla nas, bo na Linkedin możemy docierać do ekspertów z całego świata. Do talentów, partnerów biznesowych, potencjalnych pracowników i współpracowników.

Możemy wymieniać się wiedzą, szukać inspiracji i dziwić się doświadczeniem. Poprzez media społecznościowe możemy pokazać kim jesteśmy, na czym się znamy i czego w życiu zawodowym szukamy.

Audyt Boss Branding: Pytania do samodzielnej analizy profilu oraz aktywności na LinkedIn dla Liderów.

LinkedIn już dawno wykroczył poza ramy platformy służącej do rekrutacji. W Polsce codzień w serwisie rejestruje się 1500 nowych użytkowników. Cele mają różne. Od pozyskiwania nowych partnerów biznesowych, wspierania i uwiarygodniania marki swojej organizacji po cele związane z budowaniem atrakcyjnej marki pracodawcy lub osobistej marki lidera, eksperta, z którymi inni będą chcieli pracować, zanim go poznają.

Przygotowałam dla liderów, liderek, menedżerów i menedżerek listę do samodzielnego audytu swojego profilu i aktywności pod kątem tzw. boss brandingu.

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie pytania zainspirują Cię do zmian i aktywności na LInkedIn. A sugestie rozwiązań będą wspierały Cię w realizacji celów zawodowych.

Audyt boss branding – Lista pytań jest bezpłatna. Jej przeczytanie nie zajmie Ci długo. Ile poświęcisz czasu na zmiany, to już zależy od Ciebie.

Aby otrzymać na maila pytania do samodzielnego audytu Twojego LinkedIn uzupełnij poniższy formularz.

.

Jeśli szukasz wsparcia przy komunikacji w mediach społecznościowych dla siebie oraz dla swojej organizacji zapraszam na konsultacje. Szkolę pracowników i menedżerów ze skutecznej komunikacji na LinkedIn, wdrażam programy typu Employee Advocacy.