Audyt Boss Branding: Pytania do samodzielnej analizy profilu oraz aktywności na LinkedIn dla Liderów.

Jak sprawić, aby inni chcieli z nami pracować zanim nas poznają? Czy można i czy warto dać się poznać w mediach społecznościowych?

  • 69% pracowników oczekuje od swoich przełożonych obecności w social media, bo oni już tam są i chcą ze swoimi szefami rozmawiać.

  • Co drugi Millenials szuka informacji o potencjalnych nowych przełożonych w Internecie. Co piąty widząc aktywnego Prezesa w social media czuje się zachęcony do aplikowania.

  • Klienci też przyznają, że widoczny lider organizacji uwiarygadnia markę. Wzmacnia zaufanie do produktów i usług firmy.

Od mediów społecznościowych nie ma już odwrotu. szczególnie po 2020 roku, kiedy bycie na LinkedIn zmieniło się w życie. Nawiązywanie kontaktów, networking, relacje z pracownikami i pracodawcami, rozmowy z klientami, wszystko przeniosło się w przestrzeń wirtualną. I to jest dobra wiadomość.

Dobra wiadomość dla nas, bo na Linkedin możemy docierać do ekspertów z całego świata. Do talentów, partnerów biznesowych, potencjalnych pracowników i współpracowników.

Możemy wymieniać się wiedzą, szukać inspiracji i dziwić się doświadczeniem. Poprzez media społecznościowe możemy pokazać kim jesteśmy, na czym się znamy i czego w życiu zawodowym szukamy.

Audyt Boss Branding: Pytania do samodzielnej analizy profilu oraz aktywności na LinkedIn dla Liderów.

LinkedIn już dawno wykroczył poza ramy platformy służącej do rekrutacji. W Polsce codzień w serwisie rejestruje się 1500 nowych użytkowników. Cele mają różne. Od pozyskiwania nowych partnerów biznesowych, wspierania i uwiarygodniania marki swojej organizacji po cele związane z budowaniem atrakcyjnej marki pracodawcy lub osobistej marki lidera, eksperta, z którymi inni będą chcieli pracować, zanim go poznają.

Przygotowałam dla liderów, liderek, menedżerów i menedżerek listę do samodzielnego audytu swojego profilu i aktywności pod kątem tzw. boss brandingu.

Mam nadzieję, że zaproponowane przeze mnie pytania zainspirują Cię do zmian i aktywności na LInkedIn. A sugestie rozwiązań będą wspierały Cię w realizacji celów zawodowych.

Audyt boss branding – Lista pytań jest bezpłatna. Jej przeczytanie nie zajmie Ci długo. Ile poświęcisz czasu na zmiany, to już zależy od Ciebie.

Aby otrzymać pdf’a z pytaniami do audytu Twojego LinkedIn wystarczy, że zapiszesz się na mój comiesięczny Newsletter.

Jeśli szukasz wsparcia przy komunikacji w mediach społecznościowych dla siebie oraz dla swojej organizacji zapraszam na konsultacje. Szkolę pracowników i menedżerów, wdrażam programy typu Employee Advocacy.