Dyskryminacja pokoleń w rekrutacji – fakt czy mit? – odpowiada Sandra Bichl

„Polskie firmy nie chcą zatrudniać osób 50+”, „Szukanie pracy w moim wieku napawa lękiem” albo „Ostatnio usłyszałem, że mam nie ten PESEL” – przecież się nie odmłodzę!”. Takie komentarze słyszy regularnie Sandra Bichl, doradca kariery w Career Angels i odpowiada jak rozpoznać i pokonać uprzedzenia w rekrutacji oraz co może…

Dlaczego warto mieć profil na LinkedIn i jak go zrobić krok po kroku?

Dziś w mediach społecznościowych nawiązujemy relacje, rekrutujemy, poznajemy nowych klientów, pracodawców. Tam rozmawiamy, tam też szukamy nowych możliwości rozwoju i nowej pracy. Nie chcę Cię jednak zachęcać do zakładania profilu na LinkedIn dopóki nie określisz po co ci to? 😉

Komunikacja międzypokoleniowa: Jak się lepiej zrozumieć i porozumieć?

Nasłuchałam się w swoim życiu zawodowym wiele historii o pokoleniach. Sama niejedną opowiedziałam. O roszczeniowości i młodości, o dojrzałości i gotowości do zmian. Jak prowadzić lepszą komunikację międzypokoleniową? Jaki mówić, aby słuchały nas wszystkie pokolenia? Jak łączyć różne pokolenia w miejsc pracy i korzystać z różnorodności?

Przyszłość HRu i Employer Brandingu

Pamiętam jak ponad 20 lat temu moja Mama dostała pracę jako dyrektor ds. zasobów ludzkich. Zajarałam się tematem od razu. I już wtedy wiedziałam, że moje życie zawodowe będzie przyklejone do HRów. Ale HRy wtedy i dziś dzieli ogromna przepaść, ale taka dobra, bo pełna zmian i przemian w kierunku…

Trendy na LinkedIn 2021: TrendLinki

W mediach społecznościowych jest nas więcej i jesteśmy częściej – co do tego wszyscy się zgadzamy. 😉  Ale w jakim kierunku zmierzamy i jakie społeczności budujemy? Jakie trendy prognozują eksperci social media oraz trenerzy LinkedIn? Czego nie możemy przegapić? Czego się wystrzegać?

Różnorodność i inkluzywność w employer brandingu

“Come as you are” – chciałby usłyszeć każdy z nas. Na razie nieliczni pracodawcy głoszą taką deklarację. Nieliczni w ślad za deklaracją praktykują kulturę opartą na docenieniu różnorodności. Za to liczni mają już zróżnicowane zespoły. Bo my jesteśmy różni. 😉 A więc jak stosować różnorodność i inkluzywność w employer brandingu?

Szkolenie LinkedIn dla Liderów i Ekspertów, kwiecień/maj 2021

Jak korzystać z LinkedIn, aby umocnić markę osobistą lidera oraz markę pracodawcy? Na czym polega boss branding? Co Liderzy mogą robić na LinkedIn, aby zyskać w oczach kandydatów, pracowników i klientów? Zapraszam na szkolenie otwarte w formule 3 webinarów i konsultacji indywidualnych. Kwiecień/maj 2021

Trendy w Employer Brandingu 2021

Moda na ludzi, #bossbranding oraz dążenie do różnorodności. Trendy i inspiracje dla Employer Brandingu na 2021 rok. Czy deklaracje marek zastąpią rekomendacje pracowników? Czy obietnice benefitów ustąpią miejsca dowodom w postaci ludzkich historii? Co będzie najważniejsze?

Liderzy na Linkedin: Jak przekonać Prezesa do obecności w social media?

Jak przekonać Prezesa do LinkedIn? Oto powody, dla których warto zadbać o komunikację liderów, menedżerów, szczególnie w social media. Marki osobiste liderów na Linkedin mogą znacząco wzmocnić atrakcyjność marki pracodawcy.

Marketing Rekrutacyjny IT. Pięć praktyk, które warto z IT kopiować.

Marketing rekrutacyjny IT – czego możemy się nauczyć od rekruterów i jakie praktyki skopiować do swojego employer brandingu? Rekruterzy IT zawsze mieli więcej wyzwań, w dotarciu, przyciągnięciu oraz zaangażowaniu kandydatów. Oto 5 praktyk, których warto się od nich nauczyć.

Pokolenia w pandemii: Kto zyskał, a kto stracił?

Kto jest najbardziej „poszkodowany” w kryzysie? Dojrzalsi, bo boją się utraty pracy? A może młodsi, bo nie mogą wyjechać na wakacje? Czy Boomersi po życiowych kryzysach są odporni na obecny stres związany z pandemią? A może łatwiej jest Zetkom, bo nie są w grupie ryzyka? Co czują Millenialsi?

Jak pandemia wpłynęła na działania employer branding? PODCAST

Porozmawiajmy po ludzku o employer brandingu;-)  Co się zmieniło przez pandemię? Jakie trendy HR/EB rozkwitły w 2020 roku? Które zjawiska działają na korzyść pracodawców? Zapraszam do odsłuchania podcastu „Po Ludzku o pieniądzach”.

Webinar: Koronne lekcje dla Employer Brandingu – szanse dla pracodawców (nagranie)

Sytuacja wywołana pandemią przyśpieszyła trendy, które pojawiały się w HR’ach na horyzoncie na początku 2020 roku. Wiele kierunków uznawanych za „przyszłe” stało się „dzisiejsze”. Zapraszam do obejrzenia nagrania webinaru o trendach w EB i HR.

Definicje pokoleń: po co nam określenia BB, X, Y czy Zet?

Definicje pokoleń. Mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Ale to nie o podziały chodzi, lecz o „rozdziały pokoleniowe”. I one mają znaczenie. Bo „wiszenie na trzepaku” to nie to samo co „wiszenie na telefonie”.

Jak zwalniać pracowników „po ludzku”?

Dobrego pracodawcę poznasz po tym jak kończy współpracę, a nie jak zaczyna. Employer branding to nie tylko przyciąganie i rekrutowanie kandydatów. To też komunikacja trudnych decyzji, to rozstania. Niestety zwolnienia to temat trochę tabu, cicha, mroczna strona HRu. Jak zwalniać pracowników „po ludzku”? Co to znaczy?

Odpowiedzialni pracodawcy i bezpieczne powroty (lub odwroty) do biur – webinar

Odpowiedzialni pracodawcy wracają bezpieczenie, z uważnością na obawy pracowników. O co zadbać? 1. Sprzęt 2. Procedury 3. Komunikacja przez duże K. A jeśli nie wracać, to co dalej? „Remote first” czy może „remote forever” jak Twitter? Czy praca zdalna jest rozwiązaniem dla wszystkich?

Praktyki pracodawców, które sprawdziły się w kryzysie.

Potrzebujemy dziś odpowiedzialnych pracodawców. Takich, którzy nie tylko zawalczą o pracowników, ale też zadbają o lokalne społeczności. Będziemy pamiętać marki, które wzięły czynny udział w walce z koronawirusem. Jakie praktyki pracodawców zadziałały? Których pracodawców dziś doceniamy i za co?

TikTok – nowe social media w employer brandingu. Nie tylko dla pokolenia Zet.

TikTok – nowe social media, które podbija świat. Ale nie jest dla wszystkich. Dlatego nie musisz od razu zakładać tam konta i tworzyć treści (nie każdy umie w TikToka). Ale jeśli chcesz zrozumieć, jak czyta, ogląda, jak konsumuje treści młode pokolenie to musisz tam zajrzeć. To nie jest samo zło,…

Praktyki pracodawców w pandemii. Kto wróci do biur, a kto zostanie na home-office

Wrócić czy nie wrócić? Oto jest pytanie. Kto na home office zostanie? 🧐Czy wrócimy do „normalności”? Jak zorganizować powrót pracowników do biur? A może firmy zdecydują się na przedłużenie pracy zdalnej? Co robi Twitter, Google, Facebook? Jak wracają do „normalności” pracodawcy w Polsce?

Komunikacja w czasie kryzysu – katalog inspiracji dla liderów i pracodawców, webinar

To nie jest czas na skromność. To czas, w którym potrzebujemy dobrych przykładów, pomysłów i praktyk. Wspólnie z Talentuno nagraliśmy webinar, w którym omawiam kilkadziesiąt przykładów komunikacji pracodawców i liderów w czasie kryzysu, w czasach pandemii. Zapraszam do obejrzenia „Katalogu inspiracji dla pracodawców i liderów”.

Jak przekonać zarząd do employer brandingu w czasach pandemii?

To prawda, że rekrutacji jest mniej, a zwolnienia planuje ponad 60% firm (według konfederacji Lewiatan). To fakt, że dzisiaj osłabły nam zapędy do nagrywania radosnych filmików z miejsc pracy i zapraszania kandydatów na dni otwarte. Ale to nie są wystarczające powody zaprzestania employer brandingu. Nawet jeśli mamy kryzys wywołany koronawirusem.

Komunikacja liderów w sytuacji kryzysowej. Przykłady prezesów i prezesek.

Co ma wspólnego gubernator Nowego Jorku z prezeską firmy produkcyjnej z Sulechowa? Jakiej komunikacji potrzebujemy dziś od liderów? Przykłady dobrych praktyk, komunikatów i postaw liderów, którzy autentycznie, konkretnie i odpowiedzialnie wychodzą do swoich pracowników, lokalnych społeczności i udzielają informacji. Informacji, których dziś wszyscy tak potrzebujemy.

Grywalizacja: Granie dla rozwoju, integracji i rekrutacji.

Grywalizację lubimy. Bo angażuje, motywuje, nagradza. Jak mądrze wykorzystać mechanizmy grywalizacyjne w procesach rozwojowych? Jak rozwijać świadomość biznesową i wspierać pracowników w podejmowaniu decyzji? Czy można bawiąc komunikować korzyści pracodawcy? Symulacje dla innowacyjnych pracodawców.

Employer branding: Komunikacja pracodawców w czasach kryzysu to nie tylko obowiązek, to przywilej.

„Nie wiemy co będzie dalej” – to też komunikat. Lepszy taki niż żaden. Employer branding nie może się dziś zatrzymać, a pracodawcy nie mogą zamilknąć. Bo stracą szansę na zbudowanie relacji. Bo stracą zaufanie nie tylko pracowników, kandydatów, ale i klientów. Czekamy na komunikację, wypatrujemy informacji, chcemy słuchać. Pracodawcy mogą,…

Odpowiedzialni pracodawcy. Employer branding w czasach koronawirusa. Spełnienie obietnic – część 2.

Obietnice pracodawców weryfikuje dziś rzeczywistość. Zaangażowanie i lojalność pracowników testują dziś okoliczności. Czy w tym trudnym momencie jest miejsce na działania z obszaru employer brandingu? Na czym polega marketing pracodawcy w czasie koronawirusa? Działania pracodawców. Przykłady realizacji obietnic i benefitów. część 2.

Odpowiedzialni pracodawcy. Employer branding w czasach koronawirusa – część 1.

Odpowiedzialność pracodawców w dobie koronawirusa. Czy w sytuacji kryzysowej jest miejsce na employer branding? Na troskę i docenienie? na autentyczność liderów? Co z targami pracy i rekrutacją? Jak wygląda candidate experience? przykłady

Marketing rekrutacyjny korzystny dla pracodawców i kandydatów. 4 zasady.

Czy można prowadzić marketing rekrutacyjny tak, aby korzystali pracodawcy i kandydaci? Na czym polega odpowiedzialność pracodawców w marketingu rekrutacyjnym? Jak skutecznie przyciągać nowych pracowników? Zastosuj te cztery zasady/protipy.

Fakty, nie mity. Pokolenia BB, X, Y i Zet. Infografika

Na temat pokoleń obecnych na rynku pracy narosło wiele mitów. Rozprawiam się z nimi publikując ciekawe dane z raportów oraz publikacji. A może jednak łączy nas więcej niż dzieli? Tropię podobieństwa pokoleniowe i prezentuję na infografice pt. Fakty i nie-mity.

RTB marketingu rekrutacyjnego

Czy marketing rekrutacyjny może mieć swoje RTB (reasons to believe)? Jak sprawić, aby kandydaci nam uwierzyli? Czym uwiarygodnić obietnice rekrutacyjne? Jakie dowody mogą przedstawić pracodawcy, aby pozyskać zainteresowanie kandydatów.

Prezentacje i wystąpienia publiczne – praktyczny i subiektywny poradnik

Wskazówki jak przygotować prezentację. Z moich doświadczeń wystąpień publicznych wybrałam 13 rad, wskazówek, protipów. Subiektywnie i bardzo praktycznie.

TEDx Paulina Mazur: A Ty co widzisz jak patrzysz na inne pokolenia?

Jak stworzyć środowisko pracy przyjazne dla wszystkich pokoleń? Wskazówki dla pracodawców, liderów, menedżerów, ale nie tylko. Zapraszam do obejrzenia mojego TEDx, podczas którego szukam odpowiedzi na to jak możemy się pogodzić.

Personal branding liderów służy employer brandingowi.

#bossbranding. To, że dziś nie jesteś prezesem, nie znaczy, że nie możesz nim być jutro. A jeśli już jesteś liderem, menedżerem, właścicielem firmy, zatrudniasz ludzi, zarządzasz zespołem to korzystaj ze swojej marki osobistej budując markę pracodawcy.

Szkolenie employer branding Rzeszów 2020

Po wiedzę o skutecznym i korzystnym employer brandingu zapraszam Was na szkolenie do Rzeszowa. 20 lutego 2020 poprowadzę intensywne półdniowe spotkanie o tym, jak podejść do marketingu pracodawcy, aby przyciągać i utrzymywać zainteresowanie kandydatów.

Pokolenia w miejscu pracy: Podcast o różnicach i podobieństwach pokoleniowych

Czy jesteśmy skazani na wytykanie się różnicami pokoleniowymi? Na rynku pracy mamy cztery pokolenia, czy napewno są nie do pogodzenia? A może wystarczy uważniej słuchać? Na co wrócić uwagę oraz jakie wyzwania czekają liderów, którzy zarządzają międzypokoleniowymi zespołami rozmawiamy w podcaście Nowoczesny Lider.

Wstęp do marketingu osobistego, czyli personal branding

Personal branding zaczyna się od zgromadzenia informacji na swój temat. To nie jest proste, to nie trwa krótko. Ale to się opłaca, bo pozwala budować autentyczny i wiarygodny przekaz.

Personal branding liderów: Podcast o marce osobistej lidera

Jak budować marketing osobisty? Zapraszam Cię do wysłuchania Podcastu Nowoczesny Lider. Rozmawiamy o marketingu osobistym, o markach liderów oraz o komunikacji z młodszymi pokoleniami.

Marketing rekrutacyjny: jak kandydaci sprawdzają obietnice pracodawców

Czym zastąpić slogany kopiowane od konkurencji? – wiarygodny marketing rekrutacyjny. Które benefity przyciągają kandydatów, a które zniechęcają do aplikowania? Jak doprecyzować obietnicę pracodawcy w ogłoszeniu, aby zwiększyć szansę na pozyskanie kandydatów? 3 sposoby na slogany.

Przyciągaj kandydatów swoją marką osobistą.

Jak sprawić, aby ludzie chcieli z Tobą pracować zanim Cię poznają? Marka osobista/marka przełożonego/boss brand.

Podcast Po ludzku o pieniądzach: odcinek 68 Employer Branding

Employer Branding – co to znaczy dla pracodawcy a co dla pracownika? Jak warto zadbać o kandydata i pracownika, aby stał się ambasadorem dla marki pracodawcy? Z czego kandydaci rozliczają pracodawców? Przykłady pracodawców, których lubimy. Zapraszam do wysłuchania podcastu „Po ludzku o pieniądzach”, w którym odpowiadam na pytania Radka Budnickiego.

Od czego zaczynać Employee Advocacy

Jak wyszukiwać ambasadorów marki pracodawcy? 6 kroków do rozpoczęcia Employee Advocacy. Praktyczne wskazówki o tym, jak wybrać spośród pracowników reprezentantów marki do działań employer brandingowych. To pracownicy będą uwiarygadniali przekaz na temat firmy. Jak ich wspierać i angażować?

Nowy kierunek dla Employer brandingu – Employee branding

Historie pracowników, storytelling w marketingu rekrutacyjnym.

Poznać i Zrozumieć. Różne pokolenia podobne motywacje.

Różnice czy podobieństwa. Od czego warto zacząć budowanie porozumienia między pokoleniami? VIDEO

Employer branding always and forever. Dla pracodawców: Czego nie robić, a co zmieniać w nowym 2019 roku.

Bo zwalniać też trzeba umieć.

Personal branding też jest employer brandingiem

Markę pracodawcy zasilają marki osobiste liderów, menedżerów, z którymi chcemy współpracować.

W Internecie nic nie ginie

Czy rekruterzy podglądają nas na Facebook’u? czy mają do tego prawo? Jak zostać zauważonym przez pracodawcę w social media?

Chcesz zwiększyć liczbę aplikujących na ogłoszenia rekrutacyjne?

Zacznij od komunikacji, popraw ogłoszenia rekrutacyjne i ułatw kandydatom aplikowanie.

Po co mi profesjonalne sesja zdjęciowa?

Możesz się uśmiechać! Serio? Mogę? A byłam przekonana, że będę musiała zachować biznesową powagę.

Personal branding w social media – od czego zacząć?

Linkedin, Facebook, Instagram, Youtube, social media personalnie i korporacyjnie – co możemy zyskać a na co powinniśmy uważać?

Równi i równiejsi w Employer brandingu.

W employer bradingu są równi i równiejsi, jednym jest łatwiej, innym znacznie trudniej zdobyć dobrą pozycję na rynku pracy.

Przykazanie EB: Będziesz mówił prawdę i tylko prawdę.

Prawdziwy employer branding może pochodzić tylko od pracowników.

Nowa konfiguracja stosunków pracodawcy – młode talenty.

Pracodawcy podnoście poprzeczkę!