Personal branding

Personal branding on social media. It’s a perfect opportunity to acquire new business contacts and strengthen your position as an expert.  Continue Reading

Content marketing

Content marketing, that is sharing your knowledge with others is a wonderful opportunity to establish contact with new clients and employees. Continue Reading

I believe that real communication can build reliability.
It can be my or your reliability as well as reliability of a company, employer or candidate.

 • Are you an employer in search of efficient methods of communication with your current as well as prospective employees?
 • Are you an employer in search of efficient methods of communication with your current as well as prospective employees?
 • Are you facing the challenge of reaching new clients with your offer?
 • Are you facing the challenge of reaching new clients with your offer?

I would like you to tell me about the challenge you are facing now.
We can achieve your goals with real communication and engaging events.

I look forward to our cooperation!

Paulina Mazur

TikTok czas na nowe social media

TikTok – nowe social media w employer brandingu. Nie tylko dla pokolenia Zet.

TikTok – nowe social media, które podbija świat. Ale nie jest dla wszystkich. Dlatego nie musisz od razu zakładać tam konta i tworzyć treści (nie każdy umie w TikToka). Ale jeśli chcesz zrozumieć, jak czyta, ogląda, jak konsumuje treści młode pokolenie to musisz tam zajrzeć. To nie jest samo zło, to piękna okazja do nawiązania dialogu z pokoleniem Zet. Continue Reading

Jak kiedy i po co wracać do biur

Praktyki pracodawców w pandemii. Kto wróci do biur, a kto zostanie na home-office

Wrócić czy nie wrócić? Oto jest pytanie. Kto na home office zostanie? 🧐Czy wrócimy do “normalności”? Jak zorganizować powrót pracowników do biur? A może firmy zdecydują się na przedłużenie pracy zdalnej? Co robi Twitter, Google, Facebook? Jak wracają do “normalności” pracodawcy w Polsce?
Continue Reading

katalog inspiracji dla pracodawców i liderów nagranie webinar Paulina Mazur

Komunikacja w czasie kryzysu – katalog inspiracji dla liderów i pracodawców, webinar

To nie jest czas na skromność. To czas, w którym potrzebujemy dobrych przykładów, pomysłów i praktyk. Wspólnie z Talentuno nagraliśmy webinar, w którym omawiam kilkadziesiąt przykładów komunikacji pracodawców i liderów w czasach pandemii. Zapraszam do obejrzenia “Katalogu inspiracji dla pracodawców i liderów”.

Continue Reading

4 argumenty na obronę employer brandingu

Jak przekonać zarząd do employer brandingu w czasach pandemii?

To prawda, że rekrutacji jest mniej, a zwolnienia planuje ponad 60% firm (według konfederacji Lewiatan). To fakt, że dzisiaj osłabły nam zapędy do nagrywania radosnych filmików z miejsc pracy i zapraszania kandydatów na dni otwarte. Ale to nie są wystarczające powody zaprzestania employer brandingu. Nawet jeśli mamy kryzys wywołany koronawirusem.

Continue Reading

 • Sebastian Drzewiecki

  “Paulina to bardzo dojrzały i doświadczony Konsultant HR. Demonstruje wysokie zrozumienie dla strategii biznesowej. Bardzo cenię jej wiedzę na temat employer brandingu oraz personal brandingu liderów. Chętnie dzieli się wiedzą na temat współpracy pokoleń.”

  VP & Managing Director, Global Development Center's at Sabre Corporation
 • Artur Miernik

  “Paulina is an efficient manager, both inspiring and energetic as a consultant. She is a great speaker and a trustworthy business partner. We collaborated on employer branding projects. I participated on numerous occasions in the events which were organized by Paulina in a perfect manner. I strongly recommend her as a highly-experienced and mature communication expert.”

  Interim HR Director
 • Zdzisław Szczepkowski

  “I consider Paulina Mazur a competent, reliable, committed person who is completely worth recommending. Her speech at the conference was pointed out by many of the participants as the most inspiring, though-provoking and helpful. When moderating our panel discussions Paulina proved herself to be effective, efficient and focused on the goal. She was able to ensure the atmosphere of openness and trust.”

  Właściciel agencji MIDEA, autor dwóch bestsellerowych książek i mówca publiczny