Komunikacja w czasie kryzysu – katalog inspiracji dla liderów i pracodawców, webinar

Czas czytania: 2 min

To nie jest czas na skromność. To czas, w którym potrzebujemy dobrych przykładów, pomysłów i praktyk. Wspólnie z Talentuno nagraliśmy webinar, w którym omawiam kilkadziesiąt przykładów komunikacji pracodawców i liderów w czasie kryzysu, w czasach pandemii. Zapraszam do obejrzenia „Katalogu inspiracji dla pracodawców i liderów”.

Komunikacja w kryzysie: Jak zmieniała się komunikacja pracodawców po ogłoszeniu lockdownu? rozwiązania i podjęte działania

Po ogłoszeniu stanu pandemii i przejściu wielu firm na pracę zdalną  social media opanowały posty o home-office. Nagle zyskaliśmy wgląd w atmosferę jaka panowała w organizacjach. Firmy chwaliły się na swoich kanałach oficjalnych, że odesłały pracowników do domu. Pierwsze dwa tygodnie wyglądały na wielu „wallach” firmowych jakby wszyscy pojechali na integrację do domu i teraz zdalnie się bawią.

Wielu pracodawców podchwyciło, że pokazanie pracowników na home office może ocieplić ich wizerunek. Że nawet poważne organizacje potrafią się zdobyć na zrozumienie do pracowników, którzy mają wyzwania w domu z dziećmi. Zaczęliśmy sympatyzować z pracodawcami, którzy wysłali na home office bo oni zadbali o bezpieczeństwo swoich pracowników. Dostrzegły to działy marketingu koncentrując swoje przekazy na pracownikach.

Ale szybko zaczęliśmy odsuwać dyskomfort i oczekiwać od pracodawców większego wsparcia.

Przeszliśmy przez erę doceniania do wezwania liderów do komunikacji. Bo to komunikacji w kryzysie najbardziej potrzebujemy, aby odzyskać poczucie bezpieczeństwa. 

Jak komunikują się w kryzysie odpowiedzialni pracodawcy i liderzy?

Na webinarze, który nagrałyśmy z Dorotą Stengel z Talentuno Polska omawiamy polskie i międzynarodowe przykłady pracodawców, komunikacji w kryzysie, działań jakie podjęli w związku z pandemią.

z nagrania dowiesz się m.in.:

  • jakie wsparcie firmy zaproponowały pracownikom w opiece nad dziećmi?
  • na czym polegało docenienie?
  • Jak wyglądała komunikacja w kryzysie?
  • jak dbać o ludzi, żeby nie stracić ich zaangażowania i motywacji?
  • jak podgrzewać poczucie wspólnoty i pielęgnować pracę zespołową?
  • dlaczego firmy, które milczą tracą nie tylko okazję, ale i markę?
  • na co dziś zwracają uwagę kandydaci i pracownicy?
  • co dziś oceniamy i jak dziś „osądzamy” marki pracodawców?

Zapraszam do obejrzenia video.

Podziel się: